Project: Apotheek Radboudumc Nijmegen
De hoofdentree van het Radboudumc aan het Geert Grooteplein Zuid in Nijmegen is compleet gerenoveerd. Ook de 24-uurs ziekenhuisapotheek is volledig vernieuwd. Deze is nu uitgerust met 69 lockers, zodat patiënten 24/7 medicatie kunnen ophalen. De lockers voor de klanten zijn geplaatst aan de centrale hoofdas die het ziekenhuis inleidt.
Ontwerp en afwerking van de lockers
We hebben een houten lockerwand met 69 lockers in diverse afmetingen gerealiseerd. Deze is netjes geplaatst in een nis die door de interieurbouwer is gemaakt. Boven de lockers is een ruimte gecreëerd om alle techniek en de mechanische noodontgrendeling netjes weg te werken. Bovendien zijn deuren aan zowel de apotheek- als klantzijde aangebracht.
Aan de klantzijde vind je een bedieningsterminal met QR-code scanner. Aan de apotheek zijde bedienen medewerkers de lockers met een ZEBRA handscanner.
Wat de afwerking betreft, zijn aan de apotheek zijde de lockers en de omliggende afwerking volledig in eikenhout uitgevoerd. Voor een luxe uitstraling zijn aan de klantzijde de lockers en de afwerking daarvan uitgevoerd in HPL Brushed Bronze.
Techniek en software
Het sluitsysteem dat we gebruiken is het Blinkaspace Elektronisch Sluitsysteem. In iedere locker zijn twee elektronische sloten aangebracht, zowel aan de voor- als achterzijde van de deur.
Daarnaast maken we gebruik van geavanceerde software:
- Blinkaspace Locker Management Software
- Blinkaspace Apotheek Software Module
- Een koppeling naar LOXIS AIS
De ZEBRA scanner is voorzien van software om pakketjes te scannen die in de locker geplaatst moeten worden. Een speciale ontwikkeling in de Locker Management Software is de mogelijkheid om de deuren aan zowel de apotheek- als de klantzijde afzonderlijk aan te sturen.
De installatie software draait On-Premises. De locatie van dit systeem is de Radboud Apotheek, direct bij de hoofdingang.
Hoe werkt het systeem?
Hieronder leggen we de werking vanuit zowel de apotheek- als de klantzijde uit.
Werking vanuit apotheek zijde
- Allereerst scant de apotheekmedewerker de barcode op het pakketje met de Zebra handscanner.
- Vervolgens maakt de medewerker op het scherm van de handscanner een keuze voor een vrije locker met het gewenste formaat. Het bijbehorende deurtje opent dan automatisch.
- Hierna wordt het pakket geplaatst.
- Zodra het deurtje gesloten is, ontvangt de klant automatisch een e-mail met de melding dat het pakket klaar ligt.
- Het gehele proces is zo ingericht dat we voorkomen dat een verkeerd recept wordt uitgegeven.
Werking vanuit klantzijde
- Om te beginnen ontvangt de klant een e-mail met een QR-code en het nummer van de locker.
- Daarna hoeft de klant alleen de QR-code bij de QR-code scanner aan te bieden, en de juiste locker opent.
Extra software functies
De software biedt een aantal handige extra’s voor de apotheek:
- Ten eerste, na het ophalen door de klant, krijgt de apotheek direct een melding via het Locker Management Systeem (LMS).
- Bovendien ontvangt de apotheek ook bericht als een pakket te lang in de locker blijft liggen.
- Verder is het met een handheld mogelijk om een te lang in de locker liggend pakket uit te nemen en elders in de apotheek op te bergen. Vervolgens ontvangt de klant hierover een bericht.
- Tot slot is er altijd volledig zicht op de exacte locatie van elk pakket.
Wilt u meer informatie of een afspraak maken met een van onze specialisten? Neem dan contact met ons op.